Trójkąt Lidzbarski- Szlakiem nieznanych bunkrów.

Trójkąt Lidzbarski- Szlakiem nieznanych bunkrów.

Warmia i Mazury to obszary o bardzo bogatej historii. Niedaleko naszego gospodarstwa agroturystycznego jest kilka miejsc, które polecamy Wam odwiedzić.

Trójkąt Lidzbarski. Właśnie taką nazwę nosi najmniej znany zespół fortyfikacji w Polsce. Jego największy fragment znajduje się w lasach pod Ornetą. To dosłownie rzut beretem z Kaszun!

Fortyfikacje Trójkąt Lidzbarski. Pamiętają czasy walk. Dziś stały się obiektem odwiedzanym przez liczne grupy turystów interesujących się historią i zabytkami.

Wyznaczony tam został szlak turystyczny, który ma ułatwić zwiedzanie linii bunkrów poniemieckich. Mimo, że powstała ona od razu po zakończeniu I wojny światowej, Niemcy wykorzystali ją  dopiero w 1945r. podczas ofensywy Armii Czerwonej.

Przez Fortyfikacje Trójkąta Lidzbarskiego wiedzie interaktywny szlak turystyczny. Tablice, które tam napotkacie dokładnie wyjaśnią Wam do czego służyło dane miejsce, kto je obsługiwał. Dokładna lokalizacja na mapie pozwala poznać schemat linii umocnień
[www.orneta.lasy.olsztyn.lasy.gov.pl Waldemar Ostrowski]

Wzdłuż 3 km trasy ustawiono tablice informacyjne prezentujące historię konkretnych miejsc, ich przeznaczenie, wyposażenie oraz bardziej ogólny zarys wydarzeń z tamtego okresu.

tab
[traseo.pl Maykelt]

Taki 2-godzinny spacer to żywa lekcja historii i ciekawe doświadczenie zarówno dla starszych jak i młodszych.
Fortyfikacje ukryto w lasach na wypadek ostrzału czołgów i artylerii. Tym samym wasza wędrówka będzie również okazją do podziwiania piękna przyrody i zaczerpnięcia świeżego powietrza! 😉

Okopy umocnione drewnianymi belami są dziś rekonstrukcją, która zaciekawi zarówno młodszych jak i starszych. Wiernie oddają rzeczywisty wygląda Lidzbarskich fortyfikacji.

010620143595.jpg
[traseo.pl Maykelt]

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: Nadleśnictwo Orneta 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s