Noc Muzeów 2019 – Lidzbark Warmiński – Imprezy na Warmii

Noc Muzeów 2019 na zamku w Lidzbarku Warmińskim.

Noc Muzeów 2019- Warmińsko-Mazurskie

Noc Muzeów to jedna z największych i najliczniej odwiedzanych imprez kulturalnych w całej Polsce. Co roku setki placówek otwierają swoje drzwi na osoby zainteresowane sztuką, nauką i innymi osiągnięciami ludzkości. Sprawdźmy co przyniesie nam
Noc Muzeów 2019 w Warmińsko- Mazurskim!

Taka okazja nie zdarza się często dlatego najpierw dobrze się zastanów zanim zdecydujesz się spędzić jutrzejszą sobotę w domu. Takiego wydarzenia nie można przegapić!

Noc Muzeów 2019 na zamku w Lidzbarku Warmińskim.
Źródło: fotoniemczynowicz.pl

 

Europejska Noc Muzeów

Europejska Noc Muzeów to cykliczne wydarzenie odbywające się w ponad 120 miastach w całej Europie! Zrzesza ona miłośników sztuki, którzy tylko czekają by w ciągu jednej nocy zwiedzić jak najwięcej wybranych muzeów,  jak i ludzi, którzy na co dzień nie mają wiele czasu na spacery po galeriach.

W tym dniu wiele placówek i instytucji kulturalnych często dopuszcza zwiedzających do miejsc, które normalnie są niedostępne. Jest to świetna okazja żeby poznać unikatowe dzieła, które nie wiele osób miało szansę podziwiać. Tak jak powiedzieliśmy, impreza  jest skierowana do wszystkich, nie tylko koneserów.

Idea, która przyświecała pierwszym organizatorom Nocy Muzeów w Berlinie w 1997r. to popularyzacji kultury i sztuki wśród ludzi, bez względu nas pochodzenie czy status majątkowy. Pomysł przyjął się znakomicie, na co najlepszym dowodem jest co raz większa liczba miast przystępujących do akcji!

Noc Muzeów Lidzbark Warmiński

Kto powiedział, że takie wielkie wydarzenie musi mieć miejsce wyłącznie w wielkich miastach? Noc Muzeów w Lidzbarku Warmińskim to niezwykła okazja by dowiedzieć się co ma nam do zaoferowania to urokliwe miasto.

Hasłem tegorocznej imprezy jest ,,Teatr i Magia na Zamku”.
Na chwilę przeniesiemy się do średniowiecza by poznać wiele ciekawych historii, zwyczajów i życie codzienne w tamtych czasach.

Brzmi fantastycznie, prawda? Czeka nas naprawdę sporo atrakcji, które zadowolą każdego!

Noc Muzeów 2019 Dziedziniec zamku w Lidzbarku Warmińskim na Warmii
Fot: Tomasz Waszczuk

Noc Muzeów na Zamku

Zaraz po rozpoczęciu  Nocy Muzeów na zamku, o godzinie 19:10 będziemy mieli okazję obejrzeć performance operowy Oratorium PHOEBE wg powieści „Niedokończone życie Phoebe Hicks” Agnieszki Taborskiej, posłuchać Chóru Społecznego Czarnego Karła w Bydgoszczy i solistów Opery Nova. Zabawiać Nas będą również rycerze, którzy stoczą pojedynek na miecze na dziedzińcu. Później wszyscy dorośli zaproszeni są na degustację piwa chlebowego.

O 21:00 przyjdzie czas na NOSFERATU, symfonię grozy  z muzyką na żywo zagraną przez PARAMPAM TRIO. To jeszcze nie wszystko!

Noc Muzeów na zamku przygotowała dla Nas m.in.  ,,Historie zamkowego teatru”, ,,Magiczną grę zamkową, w której można się zgubić” czy ,,Theatrum Magicum”. Będzie też świetna okazja do obejrzenia i wypożyczenia strojów historycznych, które pozwolą jeszcze lepiej poczuć zamkowy klimat!

Nie zabraknie również Mazurskiego Stowarzyszenia Historyczno-Kolekcjonerskiego, które zaprezentuje swój bogaty zbiór różnego rodzaju artefaktów z epoki. Jeśli natomiast najdzie Cię ochota by się trochę poruszać koniecznie weź udział w warsztacie tańców średniowiecznych prowadzonym przez Annę i Pawła Sadowskich.

Dla zwiedzających otwarte będą wszystkie wystawy. Możesz również wejść na wieżę i podziwiać z niej piękne widoki.

Noc Muzeów na Warmii to liczne wydarzenia i atrakcje, w których po prostu trzeba wziąć udział jeśli 18.05.2019 jesteś w okolicy!

Lidzbark Warmiński położony jest bardzo blisko naszego gospodarstwa agroturystycznego na Warmii w Kaszunach, dlatego jeśli szukasz fajnej bazy wypadowej koniecznie do Nas zadzwoń!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s