Skip to content Skip to footer

Zadzwoń i zarezerwuj swój zimowy odpoczynek wśród warmińskiej przyrody

ClientAutopartsDateApril, 2018AuthorJohn MilesShare

Zimowy odpoczynek w agroturystyce na Warmii to czas dynamicznych aktywności podczas krótkiego dnia i wygrzewanie się przy gorącym kominku podczas długich wieczorów.

Zimowe lasy dają nam możliwość intensywnych spacerów lub biegania na nartach biegowych i śladowych. Dzieciaki budują śnieżne fortece i prowadzą bitwy na śnieżki. Malownicze są kuligi na saniach na okolicznych drogach, kończące się wspólnym ogniskiem. Uczestniczą w nich dorośli i dzieci.
Miłośnicy fotografii najłatwiej mogą spotkać i sfotografować łosie, jelenie, wilki czy orły bieliki. Zdarzało nam się na jednym długim spacerze obserwować do 10 łosi. Na śniegu widać też przebieg i efekty wilczych polowań.

Zapraszamy na zimowy odpoczynek na Warmii w Kaszunach. Dla naszych Gości organizujemy kuligi, wyznaczamy trasy do narciarstwa biegowego i śladowego, Pokazujemy okoliczne atrakcje schowane w lesie (pas bunkrów Trójkąta Lidzbarskiego) i znajdujące się w okolicznych miasteczkach (zabytkowe pałace, gotyckie zamki, pseudoneolityczny grobowiec rodziny Dohnów). Zapraszamy na długie spacery obfitujące w piękne widoki i spotkania z rzadkimi zwierzętami. Po śnieżnych aktywnościach odpoczniecie w ciepłym domu przy komiku, czytając książkę, słuchając muzyki lub oglądając na dużym ekranie film z obszernej filmoteki. Nawet gdy zima nie obfituje w śnieg, nasi Goście nie nudzą się. w domu. Czekają na nich atrakcje zarówno dla dużych jak i małych. Mamy wielką bibliotekę pełną różnorodnych książek, płytotekę z wyborem różnych stylów muzycznych, filmy z klasyki i awangardy kina. W salonie można też toczyć pojedynki w piłkarzyki, darta czy ping ponga.

Najlepsze zimowe atrakcje Warmii naszym zdaniem to:

1 pokonywanie zróżnicowanych tras narciarskich na nartach biegowych i śladowych na Warmii

Okoliczne tereny dają zarówno możliwość pokonywania wielokilometrowych leśnych tras, jak i podziwianie zimowych pagórkowatych polnych krajobrazów. Krajobraz jest bardzo zróżnicowany, odpowiedni zarówno dla początkujących jak i doświadczonych biegaczy. W przypadku braku śniegu, trasy te są idealne dla biegaczy lubiących naturę i oddychanie podczas biegu czystym powietrzem.

2 Długie leśne wędrówki i spacery na Warmii

Nasze lasy są bardzo zróżnicowane. Są tu zarówno iglaste i dębowe wysokie starodrzewy, gęste młodniki, obszary sosnowych  borów, doliny rzeczek i potoków, klimatyczne bagna i śródleśne łąki zamieszkane przez wiele gatunków zwierząt i ptaków. Spotkać tu można zwłaszcza liczne łosie.  Spacery wśród pagórków i leśnych gęstwin to gratka dla fotografów przyrody i malarzy.

3 Kulig na Warmii

Leśne drogi i przydrożne wiaty z miejscami na ognisko sprzyjają organizacji kuligów. wszystko czego potrzeba to odpowiednie sanie lub sanki oraz puszysty śnieg i dobry humor. Po kuligu warto ogrzać się i napić ciepłej herbaty przy ognisku.