Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać pensjonat na Warmii?

Wybierając pobyt w naszym domu, mogą Państwo liczyć na odpoczynek w gronie rodziny i przyjaciół. Staramy się aby każdy mógł realizować swoją pasję. Niektórzy przez cały tydzień wychodzą przez furtkę tylko po to aby kąpać się w jeziorku. Inni znikają na całe dnie w lesie, w rzeczce lub przemierzając okoliczne tereny.

Co proponujemy w naszym siedlisku?

Ciszę i spokój – dom znajduje się w środku lasu w oddaleniu od siedzib ludzkich

Dużo miejsca i komfort – dom składa się z 6 pokoi z łazienkami, dużego salonu oraz przestronnej kuchni 

Smaczne jedzenie – gotujemy potrawy z różnych rodzajów kuchni, w tym dania wegańskie i wegetariańskie, starając się w jak największym stopniu wykorzystywać produkty z własnego ogrodu lub o ustalonym źródle pochodzenia (od lokalnych dostawców).

Brak rozczarowań – nasze lokum szczyci się 5 gwiazdkowymi ocenami na Airbnb 

Wiele różnych atrakcji nawet przy złej pogodzie – w  salonie znajduje się stół do tenisa stołowego, tysiące książek, piłkarzyki, kominek,  dziesiątki gier, projektor z ekranem i setkami filmów dla dzieci i dorosłych 

Dodatkowo nasz pensjonat na Warmii posiada własny duży staw z plażą, w którym można: kąpać się, łowić ryby oraz pływać łódką.

Jeszcze inne atrakcje oferuje wielki las, którym nasz dom jest otoczony. Nie tylko jest to miejsce bogate w grzyby, jagody oraz zwierzęta, ale przebiegają przez niego również ścieżki rowerowe, a w jego środku znajduje się muzeum bunkrów trójkąta lidzbarskiego. 

Co proponujemy tym, którzy nie mogą usiedzieć na miejscu?

Wybierając nasz nocleg na Warmii, czeka na Ciebie wiele atrakcji i udogodnień, z których razem z bliskimi możesz skorzystać w okolicy! Postaramy się przedstawić kilka z nich:

Największy w okolicy zróżnicowany kompleks leśny – czyli po prostu fantastyczny las. Wystarczy spakować plecak i zniknąć na cały dzień. Każdego dnia można zaplanować wielogodzinny spacer w zupełnie innym terenie, np. szlakiem bunkrów Trójkąta Lidzbarskiego czy dolinami leśnych rzeczek i potoków. 

Spływ kajaków rzeką Łyną na Warmii – pomagamy organizować spływy Łyną i innymi okolicznymi rzekami (np. Pasłęką, Drwęcą Warmińską czy Wałszą). Zapraszamy zarówno początkujących jak i bardzo doświadczonych wioślarzy.

Zabytki gotyckie na Warmii – większość z okolicznych wsi w swoim środku posiada stary gotycki kościół. Najbliższe nam Mingajny posiadają wręcz ogromny nieproporcjonalny do miejscowości kościół, co daje pożywkę opowieściom o skarbach Templariuszy. Również same Kaszuny datowane są na XIV wiek, chociaż znajdują się tu również pozostałości z epoki żelaza i epoki brązu. Kaszuny to idealne miejsce dla tych, którzy chcą zwiedzić okoliczne gotyckie miasteczka: Ornetę, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński, Pieniężno, Dobre Miasto,   

Tężnie na Warmii – to coś dla tych, którzy chcą powygrzewać się na słońcu jednocześnie inhalując swoje płuca. Tuż obok Lidzbarskich tężni znajduje się urocza ścieżka przyrodnicza doliną Symsarny.

Termy na Warmii – kompleks basenów w Lidzbarku Warmińskim to przyjemność zabaw w wodzie dla osób w każdym wieku. młodsi wyszaleją się na zjeżdżalniach, starsi docenią ciepło saun a pływacy wykonają swój trening na klasycznym basenie.

Ścieżki rowerowe na Warmii w okolicach Kaszun –  Szlakiem Mikołaja Kopernika, Green Velo oraz wiele innych dróg sprawia że miłośnicy wypraw rowerowych każdego dnia mogą wybrać inną uroczą trasę.

Atrakcje sezonowe – grzybobranie, zbieranie ziół i roślin, fotografowanie ptaków, zwierząt i roślin, czy narty biegowe zimą – pasjonaci mogą realizować swe pasje o każdej porze roku.