Skip to content Skip to footer

Rowerowe wycieczki na Warmii

Na Warmińskiej ziemi idealną opcją na aktywny wypoczynek są przejażdżki rowerowe. W połączeniu ze smakowaniem przyrody, niezapomnianymi widokami i atrakcjami dostępnymi po drodze, rower wydaje się być najlepszym sposobem na wystawienie nosa poza Kaszuny.

Trasy rowerowe w pobliżu Kaszun

Proponujemy trasę szlakiem kolejowym: Lidzbark Warmiński > Długołęka > Bobrownik > Łaniewo > Poborowo > Wolnica > Opin > Krosno > Orneta. Droga zajmuje około dwóch godzin i prowadzi głównie po dawnym nasypie kolejowym, w sumie około 27km. Ścieżka biegnie przez lasy i pola uprawne, ukształtowanie terenu jest raz nizinne, raz pagórkowate. Po drodze spotkać można wiele ciekawych krajobrazów, kapliczek, zwiedzaniu pomagają tabliczki informujące o przebiegu trasy i okolicznych atrakcjach. Polecaną atrakcją jest Kościół św. Krzyża w Opinie oraz Sanktuarium Maryjne w Krośnie.

Trasy rowerowe na Warmii

Warmia poprzecinana jest licznymi trasami rowerowymi. Przebiega przez nią najdłuższa polska trasa rowerowa – Green Velo – wschodni szlak rowerowy.

Do turystyki rowerowej nadaje się również czerwony szlak pieszy – Szlak Kopernikowski. Liczy on 236 km i przebiega przez Kaszuny.

Więcej warmińskich szlaków znajdziecie na http://www.szlaki.mazury.pl/Szlaki-rowerowe